|
Leirsang: Sammen står vi sterkere |
Jostein og Magnus har innviet leirplassen
Ikke alle klarer å vente til neste sommer med å teste ut leirområdet. Forrige helg tok våre leirbålsansvarlige turen til Lista for å teste ut overnattings mulighetene på leirplassen.
![]() |
Leirbålsgutta drog fra Oslo til Lista for å undersøke leirstedet nærmere. Leirområdet var selvsagt et naturlig overnattingssted for speidergutta. Med sovepose og liggeunderlag fikk de seg en fin, men noe kald, natt på Lista.
- Kaldt og mye vind!, var tilbakemelding etter overnattingen.
Vi kan trøste oss med at det nok blir varmere når vi samles 3. juli 2010.
Både Magnus og Jostein er erfarne leirbålsansvarlige. Blant annet sto de på scenene på Oslo sin kretsleir i 2008 på Kvernmoen.
Da uttalte de følgende til leiravisa:
-Det var et sikkelig kikk og stå foran 300 speidere og holde det første leirbålet. Det er da alle forventningene kommer fram.
Neste gang de skal på scenene er det foran 6000 mennesker! Du kan lese mer om Jostein og Magnus på Kvernmoen sine nettsider.



