Leirsang: Sammen står vi sterkere 

 

 

Your browser does not support JavaScript...

Grønn Action: Nå er lista lagt!

Denne helgen møttes landsleirstaben til stabssamling nummer to på Lista.

Helgen har blitt brukt til møter og planlegging. Tråder er knyttet sammen og mange nye fotspor er satt. Haikekomiteen har allerede gått opp flere ruter i området og har mange spennende tanker og ideer for hvordan speiderne skal få oppleve Lista. De vil ikke røpe så mye enda enda, men én ting kan de love: - Det blir haik!

Klar miljøsatsning

Grønn Action skal selvsagt leve opp til navnet sitt og miljøansvarlig Bente H. Gundelsby brukte helgen til å inspirere og motivere etatene til videre miljøarbeid:
- På landsleiren skal vi vise en gang for alle at speidere og ledere tar miljøet på alvor! Denne helgen har vært veldig nyttig. Jeg har vært her for å inspirere, men jeg har også blir inspirert selv, forteller hun.
- Jeg har fått mange gode og kritiske miljøspørsmål. Men jeg har en god følelse for miljøarbeidet og er evig optimist. Er det noen som skal klare å arrangere et så stort arrangement med en klar miljøprofil, så er det jo oss speidere.

Her kan du se bilder fra stabssamling nummer to.

Fantastiske strender

Nok en gang viste været på Lista seg fra beste side. Solen skinte og den berømte vinden viste seg bare som friske pust i planleggingen. Det ble selvsagt tid til sightseeing både av leirområdet og det flotte lokalområdet for de som ønsket det og programsjef Elisabeth Øiestad var svært fornøyd med hva hun så:
- Det er noen helt fantastiske strender her, kunne hun melde.

Bra stab

Leirsjef Karen Marie Engeseth var også svært fornøyd med samlingen:
- Det har vært en veldig bra samling. Vi har fått gjort mye, og vi har fått mange viktige avklaringer. Det kommer til å bli en knall bra leir! Det er en utrolig flott stab som bidrar nå, og jeg unner alle å bli kjent med dem.

Har du lyst å bli med i stab? Sjekk ut ledige stillinger og hvordan du tar kontakt med oss her! 

- Inspirerende og gledelig

Landleirstaben var så heldige å ha besøk av generalsekretær Per Ove Løkstad under hele samlingen. Han var både fornøyd og inspirert etter helgen:
- KFUK-KFUM-speiderene er veldig heldige som har så mange dyktige og bevisste ledere som bruker masse tid på å lage en flott leir for 6000 speidere under Grønn Action, 3. – 10. juli neste år. Det er inspirerende og gledelig å se så mye engasjement og kompetanse under helgen stabssamling.

Nå er det ingen tvil om at Grønn Action – Lista 2010 kommer til å bli neste sommers høydepunkt. Gled deg!

11.10.09