|
Leirsang: Sammen står vi sterkere |
Ny Grønn Action-quiz!
Prøv deg på Grønn Action-quiz nummer to og bli med i trekningen av super stilig Grønn Action-kopp! Denne gang er det August Sjøvoll og Anders H. Jarmund fra Hattfjelldal KFUK-KFUM-speidere som har laget quizen.
![]() |
Guttene fra Hattfjelldal er på besøk i Oslo for å ha praktisk yrkesorientering på forbundskontoret. De har laget Grønn Action-quiz
nr. 2.
- Spørsmålene er en lett blanding av speiderhistorie og miljøspørsmål. Du finner både internasjonale og nasjonale speiderspørsmål,
kan Anders og August fortelle.
Mange av svarene finner du i Speiderhåndboka.
- Vi håper quizen ikke blir for vanskelig og ikke blir for lett!
Lurer du på hvorfor du skal ta quizen har speiderne selvsagt svaret:
- Fordi det er moro å teste seg selv. I tilegg er det lærerikt og fornuftig, og så har du sjansen til å vinne en flott kopp!
Hattfjelldalingane har selvsagt planer om å reise til Lista!
- Vi gleder oss til haiken! Haiken er bestandig artig. Også gleder vi oss til å møte nye venner og få nye ideer.
Vinneren av Grønn Action-quiz nr. 2 trekkes 8. april og blir annonsert på nettsidene. Da kommer også quiz nr. 3. Koppen får du når du kommer på leiren. Om du ikke skal på leiren sender vi den til deg i posten. Det er bare mulig å svare på quizen én gang.



