Støtt flomofrene i Pakistan

Norges KFUK-KFUM-speidere støtter arbeidet blant flomofrene i Pakistan gjennom UNICEF, med 5000 kroner. Landsstyret oppfordrer alle grupper i KFUK-KFUM-speiderne til å gi sin støtte til UNICEF, som bidrag til å redde 6 millioner barn som er rammet av katastrofen.

Hele 6 millioner barn er rammet av flomkatastrofen i Pakistan

Det kraftige regnværet har ført til den største naturkatastrofen i Pakistan i manns minne. Målt i antall mennesker berørt er denne katastrofen større enn tsunamien og jordskjelvet på Haiti til sammen. Til nå er hele 14 millioner mennesker rammet av flomkatastrofen, av dem er 6 millioner barn. Hjelpearbeidet er et kappløp mot tiden og de enorme vannmengdene.

Nå handler det om å redde liv og redusere lidelser. Barn er ekstremt sårbare i slike katastrofer, og særlig er faren for vannbårne sykdommer stor. En maktesløs befolkning opplever å miste sine nærmeste og alt de eier.

UNICEF har allerede gitt humanitær hjelp til hundretusener, store forsyninger er på vei inn, men mye mer trengs. Millioner har presserende behov for husly, mat, vann og helsetjenester. Det haster med å få inn nødhjelp og din støtte kan være avgjørende.

Nå trenger UNICEF din hjelp slik at vi sammen kan redde flest mulig barn fra katastrofen! - klikk her.

UNICEF har lang erfaring fra katastrofearbeid og har operert i Pakistan siden 1948, ett år etter at landet ble etablert. Vi håper dere vil hjelpe barna som er rammet – på forhånd takk for støtten!

Skriv under på oppfordring om å fryse Pakistans gjeld
Sammen med blant andre Mellomkirkelig Råd og Kirkens Nødhjelp har vår bistandsorganisasjon, KFUK-KFUM Global, sluttet seg til SLUG (Aksjon Slett U-landsgjelda) sin underskriftskampanje. Ifølge SLUG har Pakistan en total utenlandsgjeld på mellom 49 og 55,5 mrd dollar. KFUK-KFUM Global oppfordrer utviklingsminister Erik Solheim til å fryse Pakistans utenlandsgjeld.

Les mer og signer kampanjen her

13.09.10